wtorek, 16 kwietnia 2013

Chcemy więcej męskich wykrojów w BURDA PL

Ledwośmy się spotkały na pierwszym szczecińskim szyciowym spotkaniu, a już okazuje się, że jest problem i można wspólnymi siłami przeprowadzić akcję petycyjno-propagandową:)

A mianowicie: chcemy naszą pozytywną energią (i waszą też!) sprawić, aby w polskiej edycji Burdy pojawiało się więcej wykrojów męskiej garderoby. Ja osobiście jeszcze nie uszyłam żadnej męskiej koszuli lub spodni, czy marynarki (przerażające...;)), ale jest wiele dziewczyn w szyciowym światku, które takich zadań się nie boją, ale zwyczajnie nie mają jak się rozmachnąć, bo męskich wykrojów jak na lekarstwo. Chcemy więc skończyć z dyskryminacją męskiej części populacji - CHCEMY WIĘCEJ MĘSKICH WYKROJÓW W BURDA PL! I nie chodzi tylko o to, że dziewczyny chcą szyć dla swoich chłopaków, braci, ojców i kolegów - szycie staje się coraz bardziej popularne, moda na szycie zatacza coraz szersze kręgi i zdarzają się też szyjący faceci - przykład BartasaDe mówi sam za siebie. No i z czego oni mają szyć, pytam się??? Ciśnie się na usta parafraza zdania, które jakiś czas temu święciło triumfy - "Jak szyć, panie premierze, jak szyć?"... :)

BartasDe - nasza twarz kampanii:)

Dlatego też, z inicjatywy Longredthread, przygotowałyśmy petycję w trzech wersjach językowych - polskiej, angielskiej i niemieckiej - którą każdy może podpisać, a potem na dodatek wysłać maila do głównego sztabu dowodzącego Burdy:) Podpiszcie - wasze mamy szyły, wasze babcie szyły, wasze siostry szyją (albo bracia, szwagrzy - szwagrowie?, kuzyni...), a wasze córki lub synowie (a co!) będą szyć! Zróbmy im prezent, tak po prostu.

Co możemy zrobić?
1. Pokaż swoje poparcie i polub nas na Facebooku a potem opowiedz o nas swoim znajomym!
2. Podpisz naszą petycję online.
3. Wyślij maila z prośbą o więcej męskich wykrojów do redakcji niemieckiej Burdy, która tworzy i zatwierdza wykroje do wszystkich edycji Burdy na świecie: burdastyle@burda.com
Przygotowaliśmy 3 wersje językowe petycji - po polsku, angielsku i niemiecku. W temacie wiadomości wpisz swoje imię i nazwisko (np Ola Kowalska - Petition) aby wiadomość nie trafiła do spamu.
4. Jeśli prowadzisz bloga albo fanpage opublikuj na nim informację o akcji "Więcej męskich wykrojów w Burda PL". Teksty petycji i banery akcji znajdziesz na Facebooku oraz na stronie: http://meskiewykroje.blogspot.com
 
Akcja trwa do 31 maja 2013 roku.

Do roboty!

2 komentarze: